Šilutės r. F. Bajoraičio viešoji biblioteka

Kas yra Coder Dojo?
Coder Dojo yra pasaulinis savanorių vedamas judėjimas, kuris skatina 7- 17 m. vaikus/jaunimą ir jų tėvelius mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį. Šiuo metu pasaulyje yra apie 700 Dojo klubų 57 šalyse, kurie yra surengę tūkstančius renginių. Daugiau informacijos: www.coderdojo.com ir www.coderdojo.lt

Coder Dojo skatina vaikus ir jaunimą domėtis programavimu, nes tai yra labai paklausi profesija, kurios specialistų Europoje ir visame pasaulyje labai trūksta. Coder Dojo reikšmė: coder – angl. k. „programuotojas“, dojo (tariamas ‚doudžeu‘) – iš japonų kalbos „mokymosi vieta“, senovėje tai buvo prie šventyklų prijungtos salės, kuriose buvo praktikuojama meditacija ir kovos menai.

#CoderDojoLietuva
Coder Dojo idėją į Lietuvą atvežė skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga. Jis, kaip aktyvus skaitmeninės rinkos darbotvarkės Europos Parlamente dalyvis, buvo pakviestas tapti šio tarptautinio projekto ambasadoriumi Lietuvoje. Pasikvietus į pagalbą dar dvi šaunias ambasadores – sėkmingiausio lietuviško startuolio „Vinted“ įkūrėją Mildą Mitkutę ir aktorę, visuomeninių akcijų iniciatorę Beatą Tiškevič – drauge su renginio #SWITCH! komanda 2016 m. Lietuvoje bus surengta 60 programavimo užsiėmimų vaikams ir jaunimui. Tikimasi programavimo galiomis užkrėsti 6000 vaikų ir jaunuolių. Pagrindinis tikslas, kurio siekia Coder Dojo Lietuva iniciatoriai – bent keletas klubų, kuriuose vaikai nuolat galėtų tobulinti savo programavimo įgūdžius.

Kas vyksta Coder Dojo metu?
Į Coder Dojo susirenka dalyviai: vaikai ir jaunimas bei jų tėveliai. Kiekvienas dalyvis turi turėti savo kompiuterį arba galimybę pasinaudoti bibliotekos įranga. Mentorius pristato dienos temą ir mokymosi planą. Tai gali būti įvairios paprastos programavimos kalbos, žaidimų ar tinklapių kūrimo menas. Mentorius parodo porą pirmųjų žingsnių projektoriaus pagalba ir suformuoja užduotį. Dalyviai imasi užduoties, o mentorių komanda (po maždaug vieną mentorių aštuoniems dalyviams) padeda, jei dalyvis/dalyvė turi klausimų. Pirmosios pamokos labai paprastos ir orientuotos į jokių žinių neturinčius vaikus ir jaunimą. Idealiu atveju jau pirmo Coder Dojo metu pavyks rasti vietinį programavimo entuziastą, kuris/kuri galėtų koordinuoti nuolatinius susitikimus ateityje.

Registracija į CoderDojo užsiėmimus